(c) fot. J. Różycki

Przejazd przez Holandię
Mmmmmmm.....
Na samo wspomnienie podróży przez Holandię, robi mi się miło i ciepło koło serduszka... Tam to dopiero jest raj dla rowerzystów. Wspaniała sieć dróg rowerowych często niezależnych od szos dla samochodów, lecz doskonale oznakowana. W Niemczech również spotykało się drogi rowerowe, które biegły niezależnie od tras samochodowych, ale brakowało tam oznakowania i w żadn± się nigdy nie zapu¶cili¶my. Za to w Holandii przeważnie jechali¶my gdzie¶ w¶ród kanałów, lasów itp.
Generalnie w Holandii jest bezpiecznie, społeczeństwo jest spokojne, samochód żaden Cię nie walnie bo jedziesz sobie drog± rowerow±...

Mieli¶my też w Holandii takie zdarzenie:
Zrobili¶my sobie odpoczynek, siedzimy sobie na skraju drogi, w pobliżu takiego małego domku, co¶ tam wcinamy. przechodzi obok nas małżeństwo z psami i pytaj± nas czy nic nie potrzebujemy... My mówimy, że nic bo cóż nam do szczę¶cia potrzeba??? Oni zaproponowali nam kawę, przynie¶li nam tę kawę, cukier, ¶mietankę, pogadali z nami było naprawdę bardzo sympatycznie. Chcieli nas zaprosić do siebie na tę kawę ale my nie chcieli¶my i¶ć, więc przynie¶li w termosie do nas... Naprawdę ¶wietni ludzie, zainteresowali się...

Albo takie:
Jedziemy sobie przez park w jakim¶ mie¶cie, akurat tak przebiegała nam droga, i Mariusz (ten z którym jechałem) wjechał przez przypadek w go¶cia który też jechał na rowerku na randkę z dziewczyn±... Jego koło po tym zderzeniu nie było już kołem. Ale co to dla nas. Odkręcili¶my mu koło stanęli¶my na nim i mógł sobie już jechać na tę randkę. Co prawda nie można było założyć hamulca przedniego ale tak był zadowolony, że może jechać dalej. A my się modlili¶my, dziękuj±c Bogu, że to jego koło poszło, a nie Mariusza. Go¶ciu był w szoku, że my tyle kilometrów zasuwamy na rowerach.

A w ogóle to byli¶my w Holandii m.in. w dniu w którym grali mecz z Brazyli± (na Mistrzostwach ¦wiata w Piłce Nożnej 1998). I była tak cudowna atmosfera na ulicach, że szok. Wszędzie wisiały pomarańczowe ch±rogiewki, młodzi chodzili z pomalowanymi buĽkami (to chyba flagi były czy có¶). Na wszystkich samochodach powiewały ch±rogiewki oczywi¶cie pomarańczowe. Atmosfera panowała naprawdę cudowna. co prawda mecz przegrali, jednak Holendrzy się nie załamali, byli tylko trochę smutni.
A generalnie Holandia jest super. Przepiękne widoki, wspaniałe domy, gładziudkie drogi, po prostu extra. Jest to wymarzony (k)raj dla rowerzystów. Polecamy gor±co.

                                                    Polecamy stronę: www.holandia.pl

przejazd przez Niemcy
Przejazd przez Anglię